حواله ها

حواله ارزی

حواله ارزی 1

حواله ارزی چیست

حواله ارزی از جمله خدمات ارزی می باشد که بسیاری از افراد با آن آشنایی دارند. گفتنی است که کلمه حواله برگرفته از ریشه فعل “حول” است و به معنای جابه جا شدن است. چندین سال است که حواله ارزی جزو تراکنش های بانکی سراسر دنیا به حساب می آید و با کمک آن می توان به راحتی با هر شخصی در نقطه ای از جهان، مبادلات ارزی انجام داد.

به عبارت دیگر می توان این گونه بیان کرد که حواله ارزی نوعی دستور پرداخت است که طبق آن، بانک بر اساس درخواست مشتری یا دارنده حساب بانکی، بایستی به وسیله یکی از بانک ‌های کارگزار خود در کشوری دیگر، حواله را صادر نماید و از آن بانک کارگزار خود درخواست کند تا مبلغ حواله را به شخص مورد نظر در کشور مربوطه، پرداخت نماید.

حواله ارزی

سوئیفت چیست

حواله ارزی طبق سرعت و زمان انتقال به دو نوع حواله ارزی مستقیم و غیرمستقیم تقسیم بندی می شود. حواله ارزی مستقیم یا T/T، با عناوین دیگری همچون “حواله ارزی سوئیفت” نیز شناخته می ‌شود. سویفت را می توان یکی از امن ترین شیوه های جابجایی ارز به حساب آورد. با استفاده از سوئیفت قادر خواهید بود میزان ارز مورد نظر خود را به ۱۳۰ ارز متفاوت دیگر تبدیل نمایید و آن را به حساب افراد حقوقی و حقیقی دیگر در جهان منتقل کنید.

لازم به ذکر است که مواردی از قبیل سرعت بالا جهت انتقال، امن بودن و عدم محدودیت در مبلغ ارسالی و همچنین انتقال پول به شکل مستقیم به حساب افراد حقیقی و حقوقی، از جمله مزیت های برجسته این نوع حواله ارزی می باشد.

نکاتی در مورد ارسال حواله ارزی سوئیفت:

·         داشتن کد سوئیفت ضروری می باشد.

·         چنان چه بانک مقصد در آمریکا باشد، بایستی کد Routing Number و اگر در کانادا باشد، بایستی کد Transit و در صورتی که در هند باشد، باید کد IFSC را به همراه داشت.

·         با کمک این نوع حواله ارزی، طی ۲ تا ۳ روز می توان انتقال پول را انجام داد.

ارسال پول از آمریکا به کشور ایران

همان طور که اطلاع دارید تعداد ایرانیانی که به ایالات متحده مهاجرت می کنند، روز به روز در حال افزایش است به همین دلیل درخواست ارسال پول از آمریکا به ایران همیشه وجود داشته و رو به افزایش است. مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که به خاطر تحریم، انتقال پول از آمریکا به ایران به شکل مستقیم وجود ندارد به همین علت وجود واسطه ها با شماره حساب هایی خارج از کشور به منظور انتقال ارز، یک امر منطقی و در عین حال ضروری می باشد.

ارسال پول از آمریکا به ایران با چالش های زیادی همچون پیدا کردن واسط قابل اطمینان، کارمزد و هزینه ها، مدت زمان انجام پروسه انتقال وجه و همچنین آسودگی و ایمن بودن از مشکلات احتمالی (محدودیت ها و قوانین مالی آمریکا)، همراه است.

لازم به ذکر است برخی از شرکت ها با دارا بودن چندین سال سابقه در زمینه مراودات مالی با شرکت های بین المللی و با کمک یافتن شیوه های ساده، ایمن و قانونی قادر هستند سرویس و خدمات انتقال پول از آمریکا به ایران را برای افراد انجام دهند.

ارسال پول از کانادا به کشور ایران

انتقال پول همواره جزو دغدغه ‌های مهم ایرانیانی بوده که در کانادا اقامت دارند و یا به کسب درآمد مشغول می باشند. به دلیل وجود تحریم ‌های بانکی ایران، انتقال پول از کانادا به ایران کار دشواری است، اما تعدادی روش مطمئن برای انتقال وجه وجود دارد که در ادامه مطلب به اختصار معرفی کرده ایم.

·         انتقال پول با کمک صرافی ‌های داخل ایران

·         بهره بردن از سیستم وسترن یونیون

·         بهره بردن از سیستم سوئیفت

·         استفاده از سیستم مانی گرام

·         استفاده از سیستم وب مانی

انتقال وجه از کشورهای اروپایی به ایران

فروش کالا به دیگر کشورهای جهان به مفهوم صادرات می باشد و این یعنی ورود ارز به کشور ایران که نتیجه آن، رونق یافتن اقتصاد و چرخیدن چرخ تولیدات کشور است. بی شک رونق اقتصاد کشور منجر به اشتغال زایی برای جوانانی می شود. امروزه دانشگاه های اروپا به جایگاه مناسبی جهت تحصیل نخبه های ایران تبدیل شده و هر ساله با اهدا بورس، تعداد زیادی از نخبگان ایرانی را جذب می نمایند.

این بدان معناست که افراد زیادی در خارج از ایران هستند که تمایل دارند بتوانند از کشورهای اروپایی به کشور ایران، انتقال وجه را انجام دهند. برای این کار روش های متعددی وجود دارد که در ادامه مطلب به برخی از  آنها اشاره شده است.

·         بهره بردن از سیستم سوئیفت

·         استفاده از وسترن يونيون

·         کارت نقدی پیش پرداختی

·         بهره بردن از سیستم مانی گرام

·         مراجعه به صرافی های معتبر و مجاز کشور

·         با کمک بیت کوین یا دیگر ارزهای دیجیتال

انتقال پول از آلمان به کشور ایران

به علت افزایش مهاجرت ایرانیان به کشور های اروپایی و به دلیل ارتباطات این اشخاص با خانواده ها در ایران و یا کسب و کار و تجارت، همیشه درخواست هایی برای انتقال  دادن پول از اروپا به ایران وجود داشته است. برخی شرکت ها برای انجام این کار شیوه هایی مبتنی بر سیستم پرداخت اینترنتی همچون وسترن یونیون، پی پال، اسکریل، کارت یا مستر و یا کیف پول های مجازی را، راه اندازی کرده اند.

به دلیل آن که سیستم های پرداخت اینترنتی از پرداخت و انتقال های پایین تا حداکثر معادل 2000 تا 3000 دلار پشتیبانی می نماید و دربردارنده کارمزد های درون سیستمی بالایی می باشند، نمی توان به آن ها به عنوان راه حلی ایمن اتکا نمود.

انتقال پول از اسپانیا به کشور ایران

باید گفت که عواملی از قبیل هزینه خدمات، زمان لازمه جهت دریافت وجه، نرخ ارز و … در انتقال پول از اسپانیا به ایران موثر هستند. انتقال پول از خارج به کشور دغدغه ی اکثر مردم می باشد و خانواده هایی که فرزندان یا آشنایان آن ها در کشور ایران زندگی می کنند، از این دسته افراد می باشند.

دقت داشته باشید برای انتقال پول از اسپانیا به ایران نمی توان به شکل همزمان از راحتی، سرعت، امنیت و هزینه پایین برخوردار بود، پس با در نظر داشتن اولویت های خود اقدام به ارسال پول نمایید. در حال حاضر به کمک سرویس های متفاوت انتقال پول، انتقال پول از اسپانیا به ایران بسیار آسان تر شده است. راه های زیادی جهت انتقال پول وجود دارد اما به دلیل محدودیت ها و تحریم ها، در کشور ما گزینه های محدودی قابل استفاده هستند.

اقدام از طریق حواله وسترن یونین، استفاده از سوئیفت و همچنین پی پال یکی از مناسب ترین و امن ترین بستر ها جهت انتقال پول بین کشور های مختلف می باشد.

ایبان چیست

ایبان را می توان این گونه معرفی کرد که یک نوع شماره حساب بین المللی است. شماره ایبان، در حقیقت شماره حساب فرد و یا شرکت مورد نظر می باشد و کد کشور نیز شامل آن می شود. زمانی که سایر افراد مایل به شناسایی حساب تان در کشور شما هستند، به استفاده از کد ایبان به آسانی شما را می یابند و قادرند میزان صحیح بودن و درستی اطلاعات داده شده توسط شما را اندازه گیری کنند.

در حقیقت ایبان کدی با حداکثر 34 کاراکتر است که دربردارنده کد کشور، بانک دارنده حساب و همچنین شماره حساب شخص است. بانک های کشور با حساب مشتریانی که جهت پرداخت الکترونیکی به کار میروند، مجاز به ایجاد ایبان می باشند. لازم است بگوییم که حزب دیگری این اجازه را ندارد که برای مشتریان بانک، ایبان ایجاد کند.

مشتریانی که به دریافت و یا پرداخت های الکترونیکی نیازمند هستند، بایستی دارای حساب ایبان باشند. چنان چه در بانکی دارای چندین حساب کاربری باشید، بایستی برای هر یک کدام از آن ها ایبان جداگانه داشته باشید. با وجود ایبان، از معاملات انجام گرفته این اطمینان حاصل می شود که حساب به شکل درست و بدون تاخیر پردازش گردد.

لازم به ذکر است به منظور دریافت ایبان در کشور ما به تغییر و یا جایگزین نمودن شماره حساب های موجود، نیازی نمی باشد.

ایبان

پرداخت ارزی به صورت مستقیم از طریق خدمات پی ارز

چنان چه به دنبال مجموعه ای هستید که بتوانید با کمک ان و با صرف کمترین کارمزد، انتقال سریعی را از دیگر کشورها به ایران تجربه کنید، توصیه می کنیم از طریق وب سایت پی ارز وارد کانال تلگرامی این مجموعه شوید و درخواست خود را ثبت کنید. با ثبت درخواست، هموطنانی که در کشور مقصد مورد نظر شما اقامت دارند و قصد دارند به صورت ریالی به ایران پولی را حواله کنند، اعلام آمادگی می کنند تا به جای شما، پرداخت ارزی را انجام دهند به این ترتیب شما نیز معادل ریالی آن مبلغ را به حساب پی ارز واریز نموده و پس از تایید انتقال وجه در کشور مقصد، کارشناسان ما، وجه ریالی را به حساب مورد نظر آن شخص در ایران واریز می کنند. این کار را بدون محدودیتی در مبلغ انتقال و همچنین تسویه به شکل دقیق، انجام دهید.

لازم است بگوییم که خدمات ارسال پول پی ارز فقط به ارسال پول از آمریکا به ایران معطوف نمی گردد و برای دیگر کشورها نیز خدمات انتقال پول به ایران را ارائه می شود. در صورت تمایل می‌ توانید برای انتقال پول از گرجستان، آلمان، اسپانیا و سایر کشورها به ایران نیز اقدام کنید. همچنین افراد این توانایی را خواهند داشت که به آسانی جهت ارسال پول از اروپا به ایران و یا ارسال پول از هر کشور اروپایی و آمریکایی به ایران، اقدام نمایند.

جهت مشاهده نمونه درخواست های ثبت شده می توانید صفحه درخواست های سایت را مشاهده کنید یا در کانال تلگرامی ما عضو شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *