کارت های اعتباری

کارت های اعتباری

کارت های اعتباری

کارت اعتباری در حقیقت وسیله ای است که افراد با استفاده از آن قادر به پرداخت هزینه خدمات و کالایی هستند که دریافت می کنند، بدون آن که نیازی به پول داشته باشند. با وجود کارت اعتباری می توانید بیشتر از پول نقدی که در اختیار دارید، خرج کنید. یکی دیگر از مزایای کارت های اعتباری این که حمل آن ها نسبت به پول نقد راحت تر و امن تر می باشد.

با داشتن کارت اعتباری اشخاص می توانند از تمامی فروشگاه ها اعم از فروشگاه فیزیکی و اینترنتی و در هر زمانی، خرید کنند. این کارت ها در هر نقطه ای از کشورها قابل استفاده می باشند و این امکان را به شما می دهند که اعتبارتان را افزایش دهید.

کارت اعتباری

انواع کارت اعتباری

به طور کلی کارت های اعتباری دارای دسته بندی های متنوعی می باشند که عبارت اند از:

1-‏ کارت های بانکی ‏Credit Card،  Debit Cardو  Prepaid Card

 • کارت اعتباری(‏credit card‏)‏: این نوع کارت ها به حساب بانکی متصل می باشند و صاحب کارت این توانایی را دارد که حتی بیشتر از موجودی ‏کارت خود، خرج کند.

• کارت نقدی(‏Debit card‏)‏ : این نوع کارت ها نیز به حساب بانکی متصل می باشند و صاحب کارت تنها قادر است از موجودی کارت استفاده نماید.

‏ • کارت پیش پرداخت (‏Prepaid card‏)‏ : این نوع کارت ها به حساب بانکی متصل نمی باشند و موجودی آن به اعتبار بانکی که آن را صادر نموده، در داخل کارت قرار ‏گرفته است. نوع معروف این نوع کارت ها، کارت های هدیه یا ‏Gift Card‏ می باشند که اکثر بانک های ‏ایرانی آن را ارائه می دهند.

 ‏2-‏ ‎ ‎ ویزا و مستر کارت

 کارت های بانکی در دو حالت فیزیکی و مجازی ‎ارائه می گردد. ‏کارت فیزیکی قابل استفاده برای پرداخت فروشگاهی و آنلاین و خود پرداز است اما کارت ‏مجازی که فیزیک ندارد و تنها اطلاعات کارت موجود است، قابل استفاده برای پرداخت های اینترنتی است.

‏دو دسته دیگر از کارت های بانکی، کارت های قابل شارژ و غیر قابل شارژ (بر اساس توانایی شارژ کردن آن ها) و همچنین کارت ویزا و مستر کارت (بر اساس درگاه) می باشد.

‌کارت اعتباری دبیت کارت

دبیت کارت یک نوع کارت اعتباری می باشد که مرتبط با حساب جاری بانکی افراد است. اشخاص قادر خواهند بود از این کارت در هر نقطه ای از جهان که کارت اعتباری پذیرفته می گردد، بهره مند شوند. دبیت کارت این قابلیت را دارد که به حساب کاربری تان در تمامی مراکز تجاری شهر دسترسی پیدا کنید.

این نوع کارت ها قابل استفاده در ATM می باشد و مرتبط با یکی از شرکت‌های کارت اعتباری اصلی می باشند و به طور معمول لوگو MasterCard بر روی آن درج شده است.

مسترکارت

مسترکارت شرکت بین‌المللی است که خدمات مالی را ارائه می دهد. این شرکت با اکثر بانک‌ ها در کلیه کشورهای دنیا قرارداد دارد. مسترکارت با استفاده از همکاری مالی موجود مابین بانک ‌ها و مؤسسات اقتصادی، به تبادل اطلاعات بانکی و همچنین تبادلات مالی جهانی پرداخته است. همین مورد باعث شده تا با بکارگیری کارت اعتباری، این امکان را داشته باشید کالا و خدمات را دریافت کنید  و یا این که وجهی را از دستگاه‌های خودپرداز کشورهای جهان، دریافت نمایید.

مسترکارت

ویزا کارت

ویزا کارت به شما این امکان را می دهد که حین کار با سایت ها و یا اپلیکیشن ها، امکانات و خدمات بیشتر را دریافت کنید به این صورت که اطلاعات ویزا کارت را وارد می کنید و هزینه خدمات دریافتی از حساب شما کسر می شود. طبق برداشتی که از شعار شرکت ویزا می توان داشت باید گفت که ویزا کارت یک عبارت کلی برای اطلاق به مجموعه‌ای گسترده از کالاها شامل کارت‌های اعتباری و نقدی و همچنین کارت های پیش پرداخت به همراه طیف گسترده ای از خدمات مرتبط با آن‌ها می باشد. به شکل ساده کاربرد این نوع کارت شامل موارد بیان شده در زیر است:

  • خرید حضوری بوسیله دستگاه کارتخوان
  • دریافت پول نقد با استفاده از دستگاه ATM
  • پرداخت آنلاین در ‌سایت‌ و اپلیکیشن ها با هدف انجام خرید آنلاین کالا و خدمات
  • پرداخت به شکل Offline به وسیله تلفن و …

لازم به ذکر است ویزا کارت مجازی، ویزا کارت الکترون یا فیزیکی، ویزا کارت گلد، ویزا کارت کلاسیک و ویزا کارت پلاتینیوم از جمله انواع ویزا کارت می باشد.

Magento 2 Gift Card Extension

گیفت کارت

گیفت کارت در حقیقت نوعی اعتبار غیر نقدی و یا مجازی می باشد که توسط کمپانی و یا بانک ها صادر گردیده است و جایگزینی است برای پول نقد که از آن می توان به منظور خرید از فروشگاهی خاص و یا کسب و کاری آنلاین، استفاده نمود. تفاوتی که بین گیفت کارت و کارت اعتباری وجود دارد همان گونه که از نامشان مشخص می باشد، این است که گیفت کارت ها برای هدیه دادن مناسب هستند و اعتبار آن به هیچ وجه قابل انتقال نیست در حالی که موجودی کارت اعتباری قابل انتقال است.

گفتنی است که این نوع کارت ها قابلیت شارژ شدن ندارند و دارای تاریخ انقضا نبوده و یا تا یک ساله تاریخ انقضاء دارند و بعد از به پایان رسیدن این تاریخ، دور ریخته می شوند. از جمله خصوصیات گیفت کارت ها آن است که به نام صادر نمی گردد و صاحبان آن به شکل ناشناس قادرند از آن ها استفاده کنند.

از جمله انواع گیفت کارت میتوان به گیفت کارت های اپل، گوگل پلی، پلی استیشن، ایکس باکس، مایکروسافت، ویزا، مسترکارت، اسکایپ و آمازون اشاره نمود.

کلارنا کارت

کلارنا شرکتی است که به شیوه ‌ای خاص و منحصربه‌فرد و بنابر گفته مدیرعامل آن، بواسطه «جدا نمودن فرآیند خرید از فروش» خدمات پرداخت اینترنتی را به افراد ارائه می دهد. کلارنا در حقیقت شرکت تجارت الکترونیک می باشد که در حدود سال ۲۰۰۵ با ایده آسان ‌سازی خرید تاسیس گردید.

این شرکت در حال حاضر جزو شرکت‌هایی می باشد که سریع‌ترین رشد را در اروپا داشته است. بر عهده گرفتن مطالبات فروشگاه‌ها برای پرداخت از جمله مسئولیت هایی است که این شرکت برعهده گرفته است. این شرکت به مدیریت پرداخت مشتریان فروشگاه ها می پردازد، به همین دلیل است که دیگر ریسک خریدار و فروشنده حذف می‌ گردد.

مدل کسب‌وکار کلارنا متفاوت از سایر شرکت‌های پرداخت آنلاین است به این دلیل که این شرکت به ‌عنوان واسطه، پرداخت‌های مشتریان را به شکل فوری جمع‌آوری می نماید و بعد از آن، پول را به خرده‌ فروش ارسال می کند.

لازم به ذکر است  Westernunion از جمله سیستم هایی است که جهت انتقال دادن پول از شخصی به شخص دیگر و یا از منطقه ای به منطقه دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. این سیستم به عنوان یکی از جدیدترین و کاربردی ترین شرکت ‌ها در زمینه انتقال پول به شمار می رود و تا کنون توانسته سهم عظیمی از بازار را در اختیار داشته باشد. لازم به ذکر است این سیستم با وجود مزیت های برجسته خود، بسیار گران بوده و بیش از همه برای اشخاصی که نیازمند انتقال سریع پول هستند، مفید است.

Wise  نیز نمونه دیگری از سیستم های انتقال پول می باشد که تاکنون توانسته پیشرفت های زیادی را در صنعت انتقال پول کسب نماید. این سیستم با استفاده از یک رویکرد هوشمند این قابلیت را در اختیار افراد قرار داده تا عمل انتقال پول را با امنیت بالا و کارمزد پایین، به خارج از کشور انجام دهند.

revolut نیز نوعی بانک مجازی است که از یک نوع اپلیکیشن هوشمند موبایل استفاده می نماید. این بانک که ایجاد حساب در آن در مدت زمان پایینی انجام می پذیرد، به مشتریان خود، خدمات انتقال و تبدیل ارز ارائه می نماید. حساب‌‌ شخصی در این بانک مجازی این قابلیت را دارد که بتواند از امکانات بین ‌‌المللی از قبیل مستر کارت استفاده کند و انتقال وجه را بدون کارمزد انجام دهد.

جمع بندی

همان طور که گفته شد افراد با انواع کارت های اعتباری که پیش تر معرفی کردیم قادر به انجام خریدهای اینترنتی خود در خارج از کشور هستند اما متاسفانه برخی کشورها از جمله ایران به دلیل تحریم، قادر به استفاده از آن ها نمی باشند. چنان چه شما هم جزو افرادی هستید که قصد دارید یک خرید از سایت خارجی داشته باشید و یا قصد دارید شهریه دانشگاه خود را در خارج از کشور پرداخت کنید و یا بلاعکس قصد دارید از خارج از کشور پول ریالی برای خانواده خود در ایران پرداخت کنید، می توانید از طریق مجموعه پی ارز و با عضویت در کانال تلگرام ما که در حقیقت یک نوع واسط به حساب می آید، این کار را به راحتی انجام دهید.

با استفاده از خدمات ما نیازی به افتتاح حساب ارزی یا دارا بودن کارت اعتباری برای پرداخت های ارزی ندارید. فقط کافی است درخواست خود را در کانال تلگرام مطرح کنید تا فردی را که در کشور مورد نظر شما حساب ارزی دارد پیدا کنید. سپس می توانید با توافق کردن بر سر نرخ ارز، معادل ریالی وجه خود را نزد پی ارز به امانت بگذارید تا فرد مورد نظر، مبلغ ارزی را به حساب مقصد واریز کند. پس از دریافت رسید و ارسال تاییدیه به کارشناسان ما، وجه ریالی که نزد ما به امانت گذاشتید به حساب مورد نظر آن فرد در ایران واریز می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *